تعاونی سرمایه گزاری زنبورستان هیرکان گلستان 

زنبورستان گلستان

کندوهای چوبی یا سنتی، کندوهای پلاستیکی، کندوهای ترکیبی، 

این نوع کندوها از چوب ساخته شده و در طراحی و ساخت آن‌ها از فنون سنتی و محلی استفاده می‌شود.

این نوع کندوها از مواد پلاستیکی ساخته شده و برای استفاده به راحتی حمل و نقل می‌شوند. این کندوها به دلیل سبک و مقاوم بودن، مورد استفاده بسیاری از باغبانان و زنبورداران قرار می‌گیرند.

این نوع کندوها از مواد مختلفی مانند چوب و پلاستیک و … ساخته شده و با ترکیبی از ویژگی‌های کندوهای چوبی و پلاستیکی، به عنوان یک گزینه متنوع برای زنبورداران عرضه می‌شوند.
انواع دیگری از کندوهای بهبود یافته و نوآورانه نیز در بازار موجود می‌باشد که هر کدام ویژگی‌ها و مزایای خاصی دارند. انتخاب نوع مناسب کندو بستگی به نیازها و شرایط موجود زنبوردار دارد.

این عسل از گل‌های نارنج تهیه می‌شود و دارای طعم ملس و مطبوع است.

 از گل‌های درخت چنار به دست می‌آید و دارای خواص درمانی بسیاری است.

این نوع عسل از گل‌های آلوئه‌ورا تولید می‌شود و دارای خواص ضد التهابی و آرامش‌بخش است.
این تنوع گوناگون عسل‌های تولیدی در ایران، امکان انتخاب بر اساس دلایل مختلف مثل طعم، خواص درمانی یا مصرف مورد نظر را فراهم می‌کند.

 عسلی که توسط زنبورها از شهد گل‌ها تولید می‌شود و بسیار پرطرفدار است. این نوع عسل دارای خواص ضد‌باکتریایی، ضد التهابی و آرامش بخش است.

 این نوع عسل از نوع خاصی از گونه‌های پونیکال، گونه‌ای از شجرهای تاوانی، تولید می‌شود و خاصیت‌های ضدباکتریایی و التیامی بالا دارد.
عسل کاکائو (Acacia Honey): عسلی با رنگ شفاف و طعم ملس که از گلهای درخت کاکائو تولید می‌شود و معمولاً بسیار مورد علاقه است.

 عسلی که از گلهای گیاه لاواندر تهیه شده و دارای طعم و بوی خاصی از این گیاه است.
عسل برهم (Buckwheat Honey): عسلی با رنگ تیره و طعم تند و تلخ که از گیاه برهم تولید می‌شود و دارای خواص آنتی‌اکسیدانی بالایی است.
عسل عاجی (Raw Honey): عسلی که به صورت خام و بدون فرایند تصفیه تولید شده است و غنی از مواد مغذی مهم مانند آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی است.
هر یک از این انواع عسل دارای خواص و طعم‌های منحصر به فردی هستند که باعث محبوبیت و تفاوت آن‌ها می‌شود.

این نوع عسل از گل‌های درخت‌های اکالیپتوس تولید می‌شود و دارای طعم تند و خوبی است که اغلب برای مشکلات تنفسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
عسل کنارل (Heather Honey): این نوع عسل از گل‌های گیاه کنارل تولید می‌شود و دارای طعم تلخ و خوبی است که درمان سرفه و کاهش التهابات را تسهیل می‌کند.
عسل هلو (Peach Honey): عسلی که از گل‌های درخت هلو تهیه می‌شود و دارای طعم شیرین و ملس است که معمولاً برای لذت بردن از طعم آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
عسل آووکادو (Avocado Honey): این نوع عسل از گل‌های آووکادو تولید می‌شود و دارای طعم ملایم و خامه‌ای است که معمولاً به عنوان یکی از عسل‌های لذیذ و مغذی شناخته می‌شود.
همانطور که مشاهده می‌کنید، تنوع عسل‌های موجود در جهان بسیار گسترده است و هر یک از آن‌ها خواص و طعم‌های خاصی دارند که مناسبی برای مصارف و نیازهای مختلف افراد می‌باشند.
بیشتر عسل گیاهان داروئی